Wideoblog z recenzjami, omówieniami i streszczeniami książek na temat: Ekonomia, zdrowie, biznes, samorozwój, coaching.

Sekret amerykańskich milionerów – jak odkładać pieniądze i gromadzić majątek jak milionerzy (Millionaire next door)

Sekret amerykańskich milionerów

Kim jest milioner?

Przyjmijmy, że milioner to osoba, której majątek netto (czyli majątek po odjęciu wszystkich zobowiązań takich jak np. kredyty hipoteczne, czy konsumpcyjne) wynosi więcej niż 1 mln dolarów.

Już ponad 20 lat temu, bo w 1995 roku przeprowadzone zostały badania na ten temat. Zwieńczeniem tych badań jest książka Thomasa J. Stanleya i Williama D. Danko pt. „Millionaire next door”. Polski tytuł, to „sekrety amerykańskich milionerów”.

Czego się dowiedziano na temat amerykańskich milionerów? Otóż tego, że przeważająca większość z nich żyje zupełnie normalnie, lub nawet skromnie. Mają jednak jedną wspólną cechę, wydają znacznie mniej aniżeli zarabiają. Autorzy książki zaproponowali nawet mały test, który pozwala „na oko” oszacować, czy nasze nawyki zarządzania pieniędzmi są bliższe nawykom milionerów, czy nawykom biedaków.

Czy oszczędzas pieniądze i gromadzisz majątek tak jak milionerzy?(ang. Prodigious Accumulator of Wealth)

Schemat jest bardzo uproszczony i nie doskonały, ale daje ogólne pojęcie i pozwala się zastanowić nad własnymi finansami. Zachęcam do wzięcia kalkulatora do ręki i zrobienia małego prostego rachunku.

Dochód roczny należy przemnożyć przez ilość lat i podzielić przez 10.  Co najmniej tyle powinien wynosić Twój majątek netto. Milionerzy „średnio” byli w stanie „odłożyć” więcej aniżeli wynik tego rachunku.

I jak? Oszczędzasz jak milioner, czy masz jeszcze możliwość poprawy?

 

No votes yet.
Please wait...
Similar posts
  • Fastlane Milionera. Złam kod bogactwa – MJ DeMarco Krótka recenzja rewelacyjnej książki MJ DeMarco pt. Fastlane Milionera. Złam kod bogactwa. Autor opisuje w jaki sposób skutecznie dojść do sukcesu. Wszystko za pomocą metafory. Dowiedz się jak zejść z chodnika wskoczyć na szybki pas ruchu.       Rate this item:1.002.003.004.005.00Submit Rating Rating: 5.0/5. From 2 votes. Please [...]
  • Sekrety amerykańskich milionerów (millionarie next door po polsku) ̵... Sekrety amerykańskich milionerów ciekawostki Jakie nacje przodują wśród milionerów w Stanach Zjednoczonych. Jakie wychowywać dzieci, aby nie sprzeniewierzyły majątku rodziców? Kilka rad dla majętnych rodziców.     Rate this item:1.002.003.004.005.00Submit Rating No votes yet. Please [...]
  • Książki sukcesu – dlaczego   Ludzie sukcesu mają jedno wspólne zamiłowanie – zamiłowanie do czytania. Myślę, że ich sposobem na sukces jest ciągłe dążenie do wiedzy.  Will Smith powiedział kiedyś, że kluczem do życia jest bieganie i czytanie. Czytanie, dlatego, że każdy problem jaki mógłbyś mieć, prawdopodobnie ktoś już kiedyś miał, i napisał o tym książkę. Dlatego książki są źródłem nieocenionej [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do naszego newslettera

Wydarzenia czytelnicze i „ogólnoksiążkowe” w Polsce:

Najnowsze komentarze